IMG 20181027 19345727 października 2018 miało miejsce znakomite wydarzenie artystyczne, które, chociaż odbyło się w Radomiu, dotyczyło także po części naszego klubu łuczniczego UKS AMEOLI. Otóż w ramach jubileuszowego koncertu z okazji 40-lecia istnienia Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso odbyło się premierowe wykonanie utworu Rockflame autorstwa Świebodziczanina Łukasza Cieloszyka, w opracowaniu na orkiestrę przez Dariusza Krajewskiego, dyrektora i dyrygenta orkiestry, a sam utwór oficjalnie zaistniał jako hymn Klubu Łuczniczego AMEOLI, którego prezesem jest Mariusz Anniuk.

 

Sama historia znalezienia dla naszego klubu utworu muzycznego, wymaga osobnego akapitu. Rockflame został skomponowany w dość odległej przeszłości przez Łukasza Cieloszyka i można powiedzieć, że czekał na swoją szansę. Od początku praktycznie jego dynamiczny charakter i chwytliwa melodia narzucały wykorzystanie go jako ilustracji zmagań sportowych. Nie było jednak po temu okazji aż do momentu, kiedy w trakcie przyjacielskiej rozmowy Mariusz Anniuk wspomniał o chęci ulepszania jakości i wizerunku prowadzonego przez siebie świebodzickiego Klubu Łuczniczego Ameoli przez wprowadzenie jakiejś muzyki, która towarzyszyłaby zawodnikom w trakcie prezentacji na zawodach, jednocześnie dodając im ducha do sportowej walki. Automatycznie pojawiła się ze strony Łukasza Cieloszyka propozycja skorzystania z istniejącego utworu i została ona przez Mariusza Anniuka otwarcie przyjęta. Świetnym wykonaniem kompozycji, która ma inspirować i dopingować zawodników, wzmagać w nich chęć rywalizacji i walki sportowej jest wykonanie orkiestrowe, a idealnym przez orkiestrę dętą i w tym właśnie kierunku Mariusz Anniuk rozpoczął poszukiwania. Kiedy udało mu się nawiązać kontakt z Grandioso oferta nagrania Rockflame spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez jej dyrektora, pana Dariusza Krajewskiego. Co więcej - już w trakcie opracowywania tego projektu pojawiła się nagle propozycja, żeby utwór wszedł do repertuaru orkiestry, a jego premiera odbyła się na już wspominanym tutaj koncercie, natomiast Mariusz Anniuk i Łukasz Cieloszyk zostali na niego zaproszeni bezpośrednio przez pana Dariusza Krajewskiego.

Impreza odbyła się sali koncertowej Radomskiej Szkoły Muzycznej i wiemy, że ponad 450 biletów rozeszło się błyskawicznie zaraz po uruchomieniu sprzedaży. W ciągu ponad dwóch godzin trwania koncertu orkiestra zaprezentowała kilkanaście utworów wybranych specjalnie na jubileusz jako najbardziej rozpoznawalne, najpopularniejsze lub wiążące się z osiąganymi przez Grandioso sukcesami na różnego rodzaju konkursach i zawodach. Wybór utworu Rockflame jako premierowego przy takiej okazji i włączenie go do stałego repertuaru Grandioso jest więc ogromnym wyróżnieniem dla Łukasza Cieloszyka oraz świetną wizytówką klubu Ameoli.

Centrum Łucznicze HMA

logo uks ameoli 360

Zapraszamy do nowootwartego Centrum Łuczniczego HMA mieszczącego się w Świebodzicach na Hali Sportowo Widowiskowej przy ulicy Mieszka Starego 6.
Chcemy, żeby nasz Centrum Łucznicze łączyło wszystkich pasjonatów łucznictwa - w każdej jego postaci: łucznictwo sportowe, terenowe, compund, historyczne/tradycyjne, kyudo itp.
Dysponujemy obiektem treningowym wyposażonym w profesjonalne maty łucznicze oraz posiadającym nowoczesne zaplecze jak szatnie, prysznice.
Posiadamy sprzęt łuczniczy dostosowany do każdych umiejętności i wieku.
Zapraszamy każdego kto tylko będzie chciał spróbować swoich sił na torach łuczniczych z łukiem w ręku.
Zapewniamy znakomitą atmosferę!!!

ZAPRASZAMY

Centrum.HMA.com.pl

Inauguracja

Partner Centrum HMA

Polecamy

luksport-partner

PP 2018

HMDSL 2018

MTŁ 2017

HMDSL 2017

Partenrzy

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Instagram

Treningi

plan treningow lato 240

Informuję, że od dnia 01.04.2019r. przenosimy treningi łucznicze do Komorowa

Poniedziałek

17:00 - 18:30

Środa

17:00 - 18:30