LW1 4087Koncerty Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej na Hali widowiskowo Sportowej zapamiętają całe Świebodzice, a może nawet i powiat. Efekt zapierał dech w piersiach! Po pierwszych dźwiękach muzyki Hala Eksplodowała!!! Koncert odbył się 8 grudnia 2018 roku o godzinie osiemnastej. Zespół GRANDIOSO odwiedził Świebodzice w ramach cyklicznego mikołajkowego turnieju łuczniczego.

Sam koncert trwał ponad dwie godziny. Według scenariusza Dyrygenta i Dyrektora orkiestry Dariusza Krajewskiego, który podzielił cały spektakl na obrazy. Na początku Orkiestra wyszła z zaplecza i wykonała przemarsz przez całą Halę sportową przy muzyce z marszu Washington Post Dzięki temu widziała ich nawet publiczność z najdalszych sektorów. Grupa zatrzymała się i zagrała Sygnał orkiestry – tamburmajorka następnie Hey Baby. Niezapomniane wrażenie zrobił na widzach zaaranżowany spektakl w którym muzycy podczas grania kładli się na parkiecie imitując zasypianie i przy tym ściszali graną muzykę. To był niezwykle emocjonalny moment dla wszystkich, którzy to widzieli.

Po powitaniu Publiczności przez Panią Agnieszkę Szarpak. Orkiestra zagrała niezapomniane, klasyczne hity. 40 lat minęło z solo fortepian (piano) Bogumił Danielewicz. Ułańska Fantazja, Funky Brass - Otto M Schwarz z solo na 2 trąbki oraz na koniec od nocy do nocy z nocy i dni. Między kolejnymi utworami coraz bardziej rosło duchowe połączenie publiczności z muzykami.

Podczas samego koncertu, przy przygaszonych światłach wystąpiły Werblistki ze świecącymi pałeczkami. Prezentowały się oszałamiająco, Pomiędzy sceną a widownią bawiły setki widzów. Którzy nagrodzili je gromkimi brawami.

Koncert ten był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – przede wszystkim ze względu na premierowe wykonanie utworu Rockflame autorstwa Świebodziczanina Łukasza Cieloszyka, w opracowaniu na orkiestrę przez Dariusza Krajewskiego, sam utwór oficjalnie zaistniał jako hymn Klubu Łuczniczego Ameoli, którego prezesem jest inny Świebodziczanin - Mariusz Anniuk.

Sama historia znalezienia się utworu Rockflame w repertuarze orkiestry przy okazji takiej gali wymaga osobnego akapitu.

Rockflame został skomponowany w dość odległej przeszłości przez Łukasza Cieloszyka i można powiedzieć, że czekał na swoją szansę. Od początku praktycznie jego dynamiczny charakter i chwytliwa melodia narzucały wykorzystanie go jako ilustracji zmagań sportowych. Nie było jednak po temu okazji aż do momentu, kiedy w trakcie przyjacielskiej rozmowy Mariusz Anniuk wspomniał o chęci ulepszania jakości i wizerunku prowadzonego przez siebie świebodzickiego Klubu Łuczniczego Ameoli przez wprowadzenie jakiejś muzyki, która towarzyszyłaby zawodnikom w trakcie prezentacji na zawodach, jednocześnie dodając im ducha do sportowej walki. Automatycznie pojawiła się ze strony Łukasza Cieloszyka propozycja skorzystania z istniejącego utworu i została ona przez Mariusza Anniuka otwarcie przyjęta. Świetnym wykonaniem kompozycji, która ma inspirować i dopingować zawodników, wzmagać w nich chęć rywalizacji i walki sportowej jest wykonanie orkiestrowe, a idealnym przez orkiestrę dętą i w tym właśnie kierunku Mariusz Anniuk rozpoczął poszukiwania. Kiedy udało mu się nawiązać kontakt z Grandioso oferta nagrania Rockflame spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez jej dyrektora, pana Dariusza Krajewskiego. Co więcej - już w trakcie opracowywania tego projektu pojawiła się nagle propozycja, żeby utwór wszedł do repertuaru orkiestry.

Orkiestra Grandioso prezentuje utwory nie tylko od strony muzycznej, ale przygotowuje dla nich wspaniałą i oryginalną choreografię. Jedna z nich przedstawili nam w utworze kolorowy wiatr – pocahontas, wokal Anna Umięcka towarzyszyły jej tańczące dziewczyny ubrane na biało.

Za sprawą oryginalnej i widowiskowej inicjatywy Uczniowskiego Klubu AMEOLI, Świebodzicka publiczności oceniła przyjazd do naszego miasta orkiestry jako wydarzeniem roku. I warto dodać że wstęp na koncert był bezpłatny. Przed bisem na płytę wyszli Pan Łukasz Cieloszyk i Mariusz Anniuk, podziękowali Zespołowi za występ i za wspaniałą zabawę z publicznością. A Świebodziccy fani oklaskiwali orkiestrę z wielką miłością i nie mogą doczekać się kolejnego ich koncertu w naszym mieście.

„Coś się dzieje w tym mieście, coś, czego my jesteśmy częścią. Dziękujemy za ten koncert. Świebodzice potrzebują więcej takich wydarzeń” – powiedział mi anonimowa osoba – Mariusz Anniuk

Centrum Łucznicze HMA

logo uks ameoli 360

Zapraszamy do nowootwartego Centrum Łuczniczego HMA mieszczącego się w Świebodzicach na Hali Sportowo Widowiskowej przy ulicy Mieszka Starego 6.
Chcemy, żeby nasz Centrum Łucznicze łączyło wszystkich pasjonatów łucznictwa - w każdej jego postaci: łucznictwo sportowe, terenowe, compund, historyczne/tradycyjne, kyudo itp.
Dysponujemy obiektem treningowym wyposażonym w profesjonalne maty łucznicze oraz posiadającym nowoczesne zaplecze jak szatnie, prysznice.
Posiadamy sprzęt łuczniczy dostosowany do każdych umiejętności i wieku.
Zapraszamy każdego kto tylko będzie chciał spróbować swoich sił na torach łuczniczych z łukiem w ręku.
Zapewniamy znakomitą atmosferę!!!

ZAPRASZAMY

Centrum.HMA.com.pl

Inauguracja

Partner Centrum HMA

Polecamy

luksport-partner

PP 2018

HMDSL 2018

MTŁ 2017

HMDSL 2017

Partenrzy

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Instagram

Treningi

plan treningow

Informuję, że od dnia 14.10.2019 przenosimy treningi na hale OSIR w Świebodzicach

Poniedziałek

17:30 - 19:00

Środa

17:30 - 19:00